Its szczecinokręg górnośląski

okręg górnośląski

by

finanse (26)W każdej szkole, niezależnie od poziomu, istnieje coś, co nazywane jest siatką godzin. Oznacza to ilość godzin danego przedmiotu w ciągu całego toku nauki. Informatyka zajmuje tam w zasadzie jedno z ostatnich miejsc, bowiem godzin na nią przeznaczonych jest naprawdę niewiele.
Oczywiście od razu nasuwa się pytanie, czym właściwie jest informatyka w ujęciu szkolnym? Częściej jest realizacją programu technologii informacyjnych, a w dodatku nader rzadko jest prowadzona przez specjalistów. Trudno się dziwić, przecież żaden programista nie pójdzie pracować w szkole. W efekcie zajęcia te najczęściej prowadzą panie po studiach podyplomowych, które mają znacznie mniejsze umiejętności niż ich uczniowie.
A przecież dobrze by było, żeby informatyka zajęła w szkołach jedno z czołowych miejsc i była realizowana właśnie na zajęciach ze specjalistami. W obecnych czasach jest ona obecna w całym naszym życiu i tak naprawdę powoli staje się narzędziem, bez którego nie można się przecież współcześnie obejść.

Nowe wpisy o finansach:

Back to Top